• |
  • E-mail kontakt: skola@zshviere.edu.sk
ZŠ Hviezdoslavova
ZŠ Hviezdoslavova
Škola priteľská k deťom

SUBMENU

Internetová žiacka knižka

KALENDÁR

  Legenda:
 
- aktuálny deň

Ďakujeme všetkým priaznivcom našej školy, ktorí sa zapojili do SMS hlasovania. Vďaka Vám sme získali Športovú akadémiu Mateja Tótha na školský rok 2018/2019!!!

AKTUALITY 2018/2019


Zoznam pomôcok pre žiakov I. ročníka

Zoznam pomôcok potrebných pre prvákov kliknite tu.

AKTUALITY 2017/2018


Za papier na Štrbské Pleso

26.10.2017

Vedeli ste, že recykláciou chránime lesy ?

Vedeli ste, že 110 ton starého papiera zachráni 1 ha storočného lesa?

Vedeli ste, že recykláciou sa šetrí elektrická energia aj spotreba vody?

My na Hviezdoslavke to vieme, a preto každoročne začiatkom októbra organizujeme jesenný zber papiera. Tento rok sme pre víťazov pripravili originálnu výhru - výlet na Štrbské Pleso. A boj o víťazstvo sa začal. Každý chcel vyhrať. Triedy sa predbiehali v tom, kto nazbiera najviac kíl papiera. Ako to však býva, vyhrať môže len jeden. Tento rok sa víťazmi stali žiaci IV. A triedy, ktorým sa podarilo vyzbierať viac ako  1400 kg papiera. Na druhom stupni zvíťazili žiaci VIII.B triedy, ktorí priniesli viac ako 1200 kg  zberového papiera. Odmena skutočne stála za to. Napriek tomu, že bol piatok trinásteho, Tatry sa nám ukázali v plnej svojej kráse. Počasie ako na objednávku a nám nič nebránilo v tom, aby sme si vychutnali výlet plnými dúškami. Štvrtáci obdivovali krásu našich veľhôr prechádzkou po Štrbskom Plese a ôsmaci sa zapotili cestou na Popradské pleso. Túru sme všetci hrdinsky zvládli, ale predovšetkým sme si užili pekný slnečný deň vo Vysokých Tatrách. Každoročným jesenným zberom papiera žiaci v Základnej škole na Hviezdoslavovej ulici v Revúcej svojou troškou prispievajú k záchrane našej Zeme. Nie je to síce záchrana sveta, no aj tento rok sa im v spolupráci s rodičmi podarilo vyzbierať viac ako  10  ton papiera, čím zachránili približne 170 dospelých stromov.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zberu, no predovšetkým rodičom našich žiakov.

Vďaka neodmysliteľne patrí aj pánovi Ivanovi Balážovi - ELEKTRO BALÁŽ, za finančný príspevok na dopravu.

Mgr. Ondrej Bafia

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca ďakuje všetkým jednotlivcom, rodičom, sponzorom, Mestu Revúca, organizáciám i tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli našej škole v školskom roku 2017/2018. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných dní, plných veselých zážitkov a smiechu.

Časopis Hviezdička

Najnovšie číslo časopisu Hviezdička si môžete prečítať tu.

Slávnostné ukončenie školského roka

Dnešný deň sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018...

Vystúpenie The SHOES SDC

Posledný deň pred ukončením školského roka nám predviedla v priestoroch našej telocvične svoje tanečné umenie skupina The SHOES SDC...

Výlet do jaskyne

Krásu Ochtinskej aragonitovej jaskyne prišli na školskom výlete obdivovať prváci s pani učiteľkami a pani asistentkou...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

OZNAMY

::všetky aktuality::

POČASIE

In-počasie Meteoinfo