• |
  • E-mail kontakt: skola@zshviere.edu.sk
ZŠ Hviezdoslavova
ZŠ Hviezdoslavova
Škola priteľská k deťom

SUBMENU

Internetová žiacka knižka

KALENDÁR

  Legenda:
 
- aktuálny deň

AKTUALITY 2019/2020


Stridžia noc na ,,Hviezdoslavke"

04.12.2018

Noc, keď spíme doma v postieľke, je úplne iná ako tá, ktorú sme prežili vo štvrtok, 29. novembra v ZŠ, Hviezdoslavova 1 v Revúcej. Deti sa počas nej cítili ako v rozprávke, zažili niečo čarovné, tajomné a hravé, jednoducho prežili noc, na ktorú tak rýchlo nezabudnú. A veru bolo sa na čo pozerať!

Pani učiteľky z 1. stupňa si pre žiakov pripravili divadielko ,,Medovníkový domček“, v ktorom bývali dve ježibaby. V krásne vyzdobenej telocvični, ktorá vyzerala ako čarovný les, naplnená pavúkmi a hadmi, postupne prichádzali ďalšie ježibaby. Ale ako to už v rozprávkach býva, dobro vždy zvíťazí nad zlom. Janko a Marienka nakoniec ježibaby prekabátili, a tak si nejedna vystrašená detská dušička  nakoniec vydýchla radosťou. Nechýbali pesničky, tanec či zábava, kde si na záver rozprávkové postavy spolu so žiakmi vyskúšali rôzne zaujímavé aktivity. Nechýbalo hádzanie ježibáb do pece, jedenie medovníkov, lovenie pavúkov z kotla, lietanie na metle, hľadanie ukrytých hadov, metlobal a nakrúcanie kľúča na motúzik.

Sme radi, že naše pozvanie prijali a do aktivít sa zapojili aj predškoláci, a tak mohli aj oni zažiť krásnu atmosféru z divadelného predstavenia. Žiaci neskôr pokračovali  aktivitami v triedach. Neskoro v noci sa všetci schovali do spacákov a ponorili sa do hlbokého spánku. Môžeme povedať, že už teraz sa tešíme na takúto čarovnú noc aj o rok!

Mgr. Anna Sabolová

Plenárne a triedne schôdzky RZ

Pozývame Vás na triedne schôdzky RZ, ktoré sa uskutočnia dňa 26.9.2019 so začiatkom o 16.00 hod. v jednotlivých triedach. Účasť všetkých rodičov je nutná!

Rozlúčka s letom

Leto je už nenávratne za nami a po dlhých, teplých a slnečných dňoch sa k slovu prihlásila jeseň...

Projekt Zlepšenie vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP a zo SZP v ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca

Základná škola, Hviezdoslavova 1, Revúca realizuje dopytovo- orientovaný projekt Zlepšenie vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP a zo SZP. Pre bližšie informácie kliknite tu.

Účelové cvičenie na Hviezdoslavke

Stredu 4.9.2019 sme strávili v prírode. Žiaci druhého stupňa našej školy sa spolu so svojimi triednymi učiteľmi vybrali do areálu MFK Revúca, kde absolvovali účelové cvičenie...

Deň dopravnej výchovy na školskom dopravnom ihrisku

Každoročne dochádza na cestách k množstvu dopravných nehôd s ťažkými či smrteľnými následkami...

Úspešný štart do nového školského roka 2019/2020

Brány Základnej školy, Hviezdoslavova 1 v Revúcej 2.septembra 2019 prekročilo spolu 408 žiakov, z toho je 50 prváčikov...

Počas prázdnin sme doplnili multifunkčnú zónu

Po prázdninách v ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca čaká žiakov malé prekvapenie...

Oznam Školskej jedálne - bezplatné stravovanie

AKTUALITY 2018/2019


Slávnostné ukončenie školského roka

28. júna 2019 sa žiaci z Hviezdoslavky so svojimi pedagógmi zišli na školskom dvore, aby spolu v priateľskej atmosfére slávnostne ukončili školský rok 2018/2019...

Medzinárodný deň mlieka

Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie (IDF)...

Na bicykli s radosťou a bez úrazov

Na bicykli s radosťou a bez úrazov – to je názov projektu, ktorý realizuje Základná škola, Hviezdoslavova 1 v Revúcej v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a poisťovňou Kooperativa...

Šiestaci a siedmačky v Leviciach

Koncoročný školský výlet patrí k tým radostným udalostiam, keď sa schyľuje k záveru 10-mesačnej žiackej driny.

S „Červenou čiapočkou“ až na celoslovenskom finále Jazykového kvetu.

Tento školský rok sme sa po prvýkrát zúčastnili postupovej súťaže v anglickom jazyku...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

OZNAMY

  • Plenárne a triedne schôdzky RZ
    Pozývame Vás na triedne schôdzky RZ, ktoré sa uskutočnia dňa 26.9.2019 so začiatkom o 16.00 hod. v jednotlivých triedach. Účasť všetkých rodičov je nutná!
    [čítaj viac]
     
::všetky aktuality::

POČASIE

In-počasie Meteoinfo