• |
  • E-mail kontakt: skola@zshviere.edu.sk
ZŠ Hviezdoslavova
ZŠ Hviezdoslavova
Škola priteľská k deťom

SUBMENU

Internetová žiacka knižka

KALENDÁR

  Legenda:
 
- aktuálny deň

Ďakujeme všetkým priaznivcom našej školy, ktorí sa zapojili do SMS hlasovania. Vďaka Vám sme získali Športovú akadémiu Mateja Tótha na školský rok 2018/2019!!!

AKTUALITY 2018/2019


Zoznam pomôcok pre žiakov I. ročníka

Zoznam pomôcok potrebných pre prvákov kliknite tu.

AKTUALITY 2017/2018


Otvorená hodina angličtiny

21.12.2017

Viete, ako sa po anglicky povedia Vianoce? No predsa Christmas! Veď to už vedia aj revúcki škôlkari. A ako je to možné?

V priebehu minulého týždňa k nám, do ZŠ na Hviezdoslavovej ulici v Revúcej, zavítali na otvorenú hodinu anglického jazyka predškoláci z MŠ Sládkovičova a MŠ Sv. rodiny. Pani učiteľka Mgr. A. Sabolová spolu so svojimi šikovnými dievčatami z III.A pripravila pre budúcich prváčikov zaujímavé aktivity o zime a Vianociach. Naučili sa spolu spievať pesničku o snowflakes, vlastne o snehových vločkách a tiež o snehuliakovi, ktorého škôlkari aj postavili, síce iba na stenu, ale bol papierovo krásny.  Popri tom stavaní sa naučili počítať do troch one, two, three – snehuliak má predsa tri gule aj tri gombíky. Do troch všetci spolu počítali aj pri hádzaní papierových gúľ, keďže tie snehové by sa nám v triede určite roztopili. Potom im naše tretiačky zahrali aj divadlo a ako ináč, ak nie po anglicky. Predškoláci  mohli prostredníctvom neho spoznať, ako sa po anglicky povie pes, mačka, líška či sova. Na záver im ešte pani učiteľka ukázala a porozprávala, ako sa vo Veľkej Británii slávia Vianoce. A aby bol vianočný zážitok naozajstný, deti ochutnali vianočný puding – tradičný britský vianočný dezert.

Veríme, že sa deťom u nás na angličtine skutočne páčilo a raz sa aj ony stanú členmi našej veľkej rodiny z Hviezdoslavky a jedného dňa budú mať možnosť ukázať mladším spolužiakom, ako je nám spolu fajn.

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca ďakuje všetkým jednotlivcom, rodičom, sponzorom, Mestu Revúca, organizáciám i tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli našej škole v školskom roku 2017/2018. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných dní, plných veselých zážitkov a smiechu.

Časopis Hviezdička

Najnovšie číslo časopisu Hviezdička si môžete prečítať tu.

Slávnostné ukončenie školského roka

Dnešný deň sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018...

Vystúpenie The SHOES SDC

Posledný deň pred ukončením školského roka nám predviedla v priestoroch našej telocvične svoje tanečné umenie skupina The SHOES SDC...

Výlet do jaskyne

Krásu Ochtinskej aragonitovej jaskyne prišli na školskom výlete obdivovať prváci s pani učiteľkami a pani asistentkou...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

OZNAMY

::všetky aktuality::

POČASIE

In-počasie Meteoinfo