• |
  • E-mail kontakt: skola@zshviere.edu.sk
ZŠ Hviezdoslavova
ZŠ Hviezdoslavova
Škola priteľská k deťom

SUBMENU

Internetová žiacka knižka

KALENDÁR

  Legenda:
 
- aktuálny deň

Ďakujeme všetkým priaznivcom našej školy, ktorí sa zapojili do SMS hlasovania. Vďaka Vám sme získali Športovú akadémiu Mateja Tótha na školský rok 2018/2019!!!

AKTUALITY 2018/2019


Zoznam pomôcok pre žiakov I. ročníka

Zoznam pomôcok potrebných pre prvákov kliknite tu.

AKTUALITY 2017/2018


Medailobranie v bojových umeniach

21.12.2017

Mae geri, mawashi geri či nebodaj giaku cuki čudan? Tak tomuto porozumie vskutku málokto, ale že to nie sú len nejaké nezmysly alebo jazykolamy, veľmi dobre vedia niektorí  žiaci našej školy. Sú to členovia Karate klubu Revúca a klubu Kickbox Leon Revúca.    V nedeľu 17.12.2017 zorganizoval Karate klub Revúca, pod vedením Mgr. Arpáda Rashida Bunjatova, už tretí ročník Vianočného turnaja s názvom Stefe Cup 2017. Nadšenci tohto bojového umenia sa stretli v telocvični, aby si zmerali svoje majstrovstvo v súborných cvičeniach kata a svoje sily v športovom zápasení kumite. V silnej konkurencii karatistov z ďalších slovenských klubov sa podarilo uspieť aj žiakom zo ZŠ na Hviezdoslavovej ulici. V kategórii  kata 8 – 9 rokov vybojoval bronzovú medailu žiak III.A Mirko Franko. Ešte úspešnejší bol v spomínanej kategórii  8 – 9 ročných Tadeáš Sabol zo IV.A, ktorý získal striebro aj v súborných cvičeniach kata, aj v zápasení kumite. A aby nášmu Tadymu nebolo málo, tak sa postavil zoči-voči aj súperom z kategórie 10 – 11 ročných. A vyhral 3. miesto! V začiatočníckej kategórii 10 – 11 rokov si zase priamo na najvyšší stupienok víťazov vystúpila naša piatačka Nina Puhallová. No a na záver je tu naša niekoľkoročná hviezda karate z VIII.A  – Paľko Halaj, ktorý už má za sebou veľa skúseností, veľa ocenení a veľa vyhratých súťaží v karate. Na turnaj vstupoval už so zeleným opaskom, ktorý zodpovedá stupňu technickej vyspelosti 4. kyu. Paľko si vybojoval 1. miesto v súborných cvičeniach kata a 2. miesto v športovom zápasení kumite v kategórii 12 – 13 rokov. Vianočného turnaja sa zúčastnili aj ďalší naši žiaci, ktorým však ušlo to povestné športové šťastie, a tak si domov nepriniesli žiadnu medailu. V nedeľu 26.11.2017 sa na 5. kole Open Ligy SZKB v tatami disciplínach v Lučenci stretli priaznivci iného bojového športu – kickboxu. V disciplínach point fighting a light contact sa vicemajsterkou stala naša žiačka šiesteho ročníka Natália Toszegiová. Sme veľmi radi, že naše deti zmysluplne trávia svoj voľný čas, darí sa im a na rôznych súťažiach po celom Slovensku nereprezentujú len seba, svoj klub, ale v konečnom dôsledku aj našu školu. A tak im celý učiteľský zbor praje aj naďalej veľa športových úspechov a veľa radosti z krásnych športových zážitkov.

Mgr. L. Barišová

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca ďakuje všetkým jednotlivcom, rodičom, sponzorom, Mestu Revúca, organizáciám i tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli našej škole v školskom roku 2017/2018. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných dní, plných veselých zážitkov a smiechu.

Časopis Hviezdička

Najnovšie číslo časopisu Hviezdička si môžete prečítať tu.

Slávnostné ukončenie školského roka

Dnešný deň sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018...

Vystúpenie The SHOES SDC

Posledný deň pred ukončením školského roka nám predviedla v priestoroch našej telocvične svoje tanečné umenie skupina The SHOES SDC...

Výlet do jaskyne

Krásu Ochtinskej aragonitovej jaskyne prišli na školskom výlete obdivovať prváci s pani učiteľkami a pani asistentkou...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

OZNAMY

::všetky aktuality::

POČASIE

In-počasie Meteoinfo