• |
  • E-mail kontakt: skola@zshviere.edu.sk
ZŠ Hviezdoslavova
ZŠ Hviezdoslavova
Škola priteľská k deťom

SUBMENU

Internetová žiacka knižka

KALENDÁR

  Legenda:
 
- aktuálny deň

Ďakujeme všetkým priaznivcom našej školy, ktorí sa zapojili do SMS hlasovania. Vďaka Vám sme získali Športovú akadémiu Mateja Tótha na školský rok 2018/2019!!!

AKTUALITY 2018/2019


Zoznam pomôcok pre žiakov I. ročníka

Zoznam pomôcok potrebných pre prvákov kliknite tu.

AKTUALITY 2017/2018


Medovníková chalúpka na Hviezdoslavke

19.12.2017

Medovníkový domček, klasická rozprávka o  Jankovi a Marienke, ktorí svojou odvahou, šikovnosťou a vzájomnou pomocou dokázali premôcť zlú ježibabu. Táto rozprávka nám bola podkladom k ďalšej tvorivej činnosti na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Žiaci šiestych ročníkov ZŠ na Hviezdoslavovej ulici v Revúcej potrápili svoju fantáziu na hodinách slovenského jazyka a túto rozprávku pretvorili na tisíc spôsobov. Niektorí ju preniesli do súčasnosti, do sveta virtuálnej reality, iní  ju ukončili  v duchu spolupráce s ježibabou a vybudovali hotelový medovníkový komplex, ďalší vymysleli mnoho humorných situácií, ako posadiť babu na lopatu a prekabátiť ju. Žiaci pokračovali v tvorivej činnosti aj na výtvarnej výchove a keďže sa blíži čas Vianoc, postavili vlastný medovníkový domček. Nepiekli  tradičné medovníčky, ale papierové. Do srdiečok z papiera žiaci vpísali pokračovanie svojej rozprávky o Jankovi a Marienke a dozdobili ich farbičkovou polevou. A že sa nám chalúpka podarila, svedčia o tom tieto fotografie nie z lesa, ale z priestorov  našej Hviezdoslavky.

Mgr. K. Hrbálová, Mgr. G. Petrovičová

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca ďakuje všetkým jednotlivcom, rodičom, sponzorom, Mestu Revúca, organizáciám i tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli našej škole v školskom roku 2017/2018. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných dní, plných veselých zážitkov a smiechu.

Časopis Hviezdička

Najnovšie číslo časopisu Hviezdička si môžete prečítať tu.

Slávnostné ukončenie školského roka

Dnešný deň sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018...

Vystúpenie The SHOES SDC

Posledný deň pred ukončením školského roka nám predviedla v priestoroch našej telocvične svoje tanečné umenie skupina The SHOES SDC...

Výlet do jaskyne

Krásu Ochtinskej aragonitovej jaskyne prišli na školskom výlete obdivovať prváci s pani učiteľkami a pani asistentkou...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

OZNAMY

::všetky aktuality::

POČASIE

In-počasie Meteoinfo