• |
  • E-mail kontakt: skola@zshviere.edu.sk
ZŠ Hviezdoslavova
ZŠ Hviezdoslavova
Škola priteľská k deťom

SUBMENU

Internetová žiacka knižka

KALENDÁR

  Legenda:
 
- aktuálny deň

Ďakujeme všetkým priaznivcom našej školy, ktorí sa zapojili do SMS hlasovania. Vďaka Vám sme získali Športovú akadémiu Mateja Tótha na školský rok 2018/2019!!!

AKTUALITY 2018/2019


Zoznam pomôcok pre žiakov I. ročníka

Zoznam pomôcok potrebných pre prvákov kliknite tu.

AKTUALITY 2017/2018


Zdravé raňajky s úsmevom

28.10.2017

So zdravou výživou súvisí pravidelné stravovanie.  Začať treba hneď ráno – raňajkami. Jednou z dôležitých činností počas dňa sú raňajky. Žiaci z  Hviezdoslavky  nám ukázali, že príprava zdravých raňajok  nie je problémom. V jedno  popoludnie  sa zaplnila  školská  kuchynka mladými kuchárkami i kuchármi, ktorí  sa s nadšením  pustili do prípravy zdravých, ale  zároveň chutných raňajok. Veľká  výzva pre našich kuchárov. Ale oni to hravo zvládli. Chrumkavá zelenina, sladké ovocie, celozrnné potraviny, mliečne pochúťky, cereálie, ovocné  šťavy  -  k týmto dobrotám  primiešali  ešte  trošku  fantázie, kreativity, dôvtipu.  „ Zdravé raňajky s úsmevom„ boli  o chvíľku  hotové – výborná avokádová  a  mrkvová pomazánka, na inom tanieriku sa pokojne plavila ovocná rybka aj gondolier zo zeleniny, šikovné šiestačky „upiekli“ ovocnú tortu. Nechýbali majstrovsky naaranžované zeleninové i ovocné šaláty, ktorým sa veľmi ťažko odolávalo.  Porota mala náročnú úlohu, všetky pripravené i ukuchtené maškrty boli jednoducho na zahryznutie. Ocenené boli všetky  tímy. Prečo je dôležité raňajkovať? Raňajky predstavujú štart do nového dňa. Sú dôležité predovšetkým u detí, pretože podporujú schopnosť učiť sa a podávať dobré výkony v škole. Oplatí sa si ich urobiť.

Mgr. G. Petrovičová

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca ďakuje všetkým jednotlivcom, rodičom, sponzorom, Mestu Revúca, organizáciám i tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli našej škole v školskom roku 2017/2018. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných dní, plných veselých zážitkov a smiechu.

Časopis Hviezdička

Najnovšie číslo časopisu Hviezdička si môžete prečítať tu.

Slávnostné ukončenie školského roka

Dnešný deň sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018...

Vystúpenie The SHOES SDC

Posledný deň pred ukončením školského roka nám predviedla v priestoroch našej telocvične svoje tanečné umenie skupina The SHOES SDC...

Výlet do jaskyne

Krásu Ochtinskej aragonitovej jaskyne prišli na školskom výlete obdivovať prváci s pani učiteľkami a pani asistentkou...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

OZNAMY

::všetky aktuality::

POČASIE

In-počasie Meteoinfo