• |
  • E-mail kontakt: skola@zshviere.edu.sk
ZŠ Hviezdoslavova
ZŠ Hviezdoslavova
Škola priteľská k deťom

SUBMENU

Internetová žiacka knižka

KALENDÁR

  Legenda:
 
- aktuálny deň

Ďakujeme všetkým priaznivcom našej školy, ktorí sa zapojili do SMS hlasovania. Vďaka Vám sme získali Športovú akadémiu Mateja Tótha na školský rok 2018/2019!!!

AKTUALITY 2018/2019


Zoznam pomôcok pre žiakov I. ročníka

Zoznam pomôcok potrebných pre prvákov kliknite tu.

AKTUALITY 2017/2018


Tatry nás nesklamali...

11.06.2017

Hovorí sa, že dnešná mládež je lenivá. O opaku nás presvedčili naši siedmaci, ktorí sa vybrali na výlet do Vysokých Tatier. Vo štvrtok, ôsmeho júna po výdatnom nočnom daždi, sa už skoro ráno na nás zubilo slniečko. Po týždňových búrkach sme ani neverili, že nás Tatry privítajú takým krásnym počasím. Naše putovanie sme začali v zábavnom centre Tricklandia. Preniesli sme sa do začarovaného sveta plného bludísk, zrkadiel a rozprávok. Vyšantení, s množstvom záberov vo foťákoch sa prezúvame v autobuse a ide sa na turistiku. Takú naozajstnú – vysokohorskú. Zubačková lanovka nás dopravila  na Hrebienok a z Hrebienka už len po svojich sme putovali  k studenovodským vodopádom. No a tu už foťáky naozaj nestíhali. Pofotili sme aj nemožné zábery, niektorí sa počľapkali  v studenej horskej vode vodopádov (našťastie nik nespadol do vody) a išlo sa ďalej do hôr. Nasledovala menšia túra na Reinerovu chatu, kde nás vítala (skrotená?) líška a jedla, čo sme jej dávali. Pre nás, mestské deti, najťažším úsekom bol výstup na Zamkovského chatu. Hoci skalnatý chodník viedol traverzom, tento výstup dal našim nohám naozaj zabrať. Na chate sme sa občerstvili, niektorí si dali aj teplú polievku, opäť sme všetko pofotili a vyštartovali sme na cestu späť. Pri pomyslení, že nás čaká cesta späť na Hrebienok a odtiaľ ešte peši do Starého Smokovca, sme neboli nadšení. S vyplazenými jazykmi sme sa doplazili na Hrebienok. Tu nás čakalo krásne prekvapenie. Triedna nám oznámila, že máme aj spätný lístok na zubačku. Bolo že to radosti, lebo fakt sme už nevládali. Naše unavené nohy nás však nesklamali a pred Fórumom (veľkým nákupným centrom v Poprade) akoby zázrakom prestali bolieť a my sme sa pustili do nakupovania tričiek, lôpt, peňaženiek či iných maličkostí. Unavení s malým meškaním sme dorazili do Revúcej. Ubolení, plní zážitkov, sme sa najviac tešili, ako vlezieme pod perinu a konečne sa do sýtosti vyspíme. A že sa nám treba na zajtra učiť? To nás veru netrápilo.

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ, Hviezdoslavova 1, Revúca ďakuje všetkým jednotlivcom, rodičom, sponzorom, Mestu Revúca, organizáciám i tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli našej škole v školskom roku 2017/2018. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných dní, plných veselých zážitkov a smiechu.

Časopis Hviezdička

Najnovšie číslo časopisu Hviezdička si môžete prečítať tu.

Slávnostné ukončenie školského roka

Dnešný deň sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018...

Vystúpenie The SHOES SDC

Posledný deň pred ukončením školského roka nám predviedla v priestoroch našej telocvične svoje tanečné umenie skupina The SHOES SDC...

Výlet do jaskyne

Krásu Ochtinskej aragonitovej jaskyne prišli na školskom výlete obdivovať prváci s pani učiteľkami a pani asistentkou...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

OZNAMY

::všetky aktuality::

POČASIE

In-počasie Meteoinfo